Založ si blog

Pravidlá prepúšťania.

Spomínam si na jedného môjho spolupracovníka. Ničím nevynikal, bol až šedivo priemerný a venoval sa prevažne iba svojej práci, v ktorej dosahoval také výsledky, že mu nikto nič nemohol vyčítať. Pretože nechodil s nami na žiadne pivá, nezapadol do nášho kolektívu (do našej bandy) a s nikým nemal žiadne sociálne väzby.
Keď vznikla potreba, aby sme mali požiarneho a bezpečnostného technika (bola to pozícia, ktorú nikto nechcel) natlačilo sa to jemu. A on chudák mal o ďalšiu prácu naviac. On nič nepovedal, iba nadriadeného informoval, že potrebuje školenie. Nadriadený to vybavil, aby si mohol odfajknúť splnenú úlohu. (Školenie stálo vtedy smiešnu sumu 200 – 300 EUR.)
Išiel čas a v rámci úsporných opatrení bolo treba prepustiť niekoľkých pracovníkov.
Samozrejme, okrem iných padla voľba aj na neho, lebo mal najmenej osobných väzieb na ľudí, ktorí o tom rozhodovali. Neprotestoval, iba si zašomral pod nos: „Teraz iba uvidia akého hlupáka zamestnávali.“
Po čase prišla kontrola na dodržiavanie požiarnych a bezpečnostných predpisov. Keďže to po jeho odchode, už nikto nezabezpečoval, dostala naša organizácia vysokú pokutu. To nie je všetko, musela si najať firmu, ktorá toto zabezpečovala. Mesačné platby a pokuta veľmi vysoko prevýšili sumu, ktorá bola vyplácaná tomuto pracovníkovi. Upresním ešte, že to nebola súkromná firma.
Preto si myslím, že pri každej racionalizácií organizačnej štruktúry firmy, ktorá nie je súkromná, platia nasledovné pravidlá:
nikdy nebude prepustená frajerka vedúceho,
nikdy nebude prepustený pracovník, ktorý vozí služobným autom opitého vedúceho domov,
nikdy nebude prepustený pracovník, ktorý nič nerobí, iba informuje vedúceho čo nerobia iní,
nikdy nebude prepustený pracovník, ktorý slepo vyplní aj nezmyselný príkaz vedúceho,
pri výbere nikto nepozerá na ekonomický prínos,
nikto nepozerá aký bude výsledok rozhodnutia,
nikdy nebude prepustený aj ten najmenší vedúci,
Ak máte iný názor, tak „sorry“.
Pýtam sa iba, mýlim sa v niečom?

VEDA – božstvo súčasnosti I.

08.12.2023

Viera v božstva je primeraná svojej dobe. Každá doba mala svoje náboženstvo a svoje božstva. Národy ich nazývali rôzne – Marduk, Jupiter, JAHVE, Alah, atď. Ľudia verili svojím božstvám a robili to, čo im tieto božstva cez svojich služobníkov, prorokov, kňazov „nariadili“, lebo boli presvedčení, že je to tak správne. Nepochybovali o „odkaze [...]

K môjmu národu.

06.03.2022

Všetky národy majú príslovia, v ktorých je niečo z nich. Teda, ktoré ich veľmi dobré charakterizujú. V širokých stepiach Ruska kozáci hovorili cudzincom s úsmevom. Cár je ďaleko a boh vysoko – teda spoliehaj sám sa na seba. Iní boli naučení, že od nikoho sa nedočkajú pomoci. K bohu sa modli a k brehu vesluj. A teraz o nás. My ako? Čo robiť (Černiševskij sa už [...]

Reforma v . .. .. .. správe.

21.12.2021

Hovorí sa v súčasnosti iba o reformách a racionalizácii inštitúcii. Ja si myslím, že pri každej racionalizácií organizačnej štruktúry firmy, ktorá nie je súkromná, platia nasledovné pravidlá: nikdy nebude prepustená frajerka vedúceho, nikdy nebude prepustený pracovník, ktorý vozí služobným autom opitého vedúceho domov, nikdy nebude prepustený pracovník, ktorý nič [...]

Kamala Harrisová

Trump pred rokmi prispel Harrisovej na kampaň, čo urobila? Teraz demokratka vyzbierala závratnú sumu

24.07.2024 10:35

Biden sa stiahol z boja o Biely dom, následne vyjadril podporu Harrisovej, Trumpov volebný tím následne spustil na viceprezidentku útok.

vodná nádrž Bukovec

Vo vodnej nádrži Bukovec našli telo muža nezvestného od pondelka

24.07.2024 10:32

Bližšie okolnosti, za akých došlo k tragickej udalosti, a či pri nej asistoval alkohol sú predmetom vyšetrovania.

tbilisi, police, gruzínsko

Gruzínska tajná služba vyšetruje sprisahanie s cieľom zabiť lídra vládnej strany

24.07.2024 10:01

Bývalí vysokí gruzínski funkcionári sú podozriví z prípravy vraždy expremiéra a zakladateľa vládnucej strany Gruzínsky sen Ivanišviliho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 76905x
Priemerná čítanosť článkov: 2136x

Autor blogu

Kategórie