Založ si blog

Platy a životná úroveň

Počúvam, že na Slovensku sa málo zarába. Ľudia vraj za veľa práce dostanu malé výplaty. Spomínajú sa skoro všetci, lekári, učitelia, robotníci, samostatní remeselníci a aj štátni zamestnanci. Nechcem to hlbšie rozoberať a ani hodnotiť teraz, ale čo tak pozrieť sa v sobotu pred hociktorým hypermarketom, koľko kúpujúcich a s akými nákupmi odchádzajú. Myslím si, že nie je problém v platoch, ale v nárokoch.

Moja známa zamestnaná na jednom ministerstve ako radová referentka, mi povedala, že sa v zamestnaní veľmi nudí, lebo nemá čo robiť a čítať časopisy alebo knihu sa jej zda drzé a boji sa, aby ju nevyhodili. Pri vybavovaní svojích vecí jednom úrade som si pri vstupe do miestnosti všimol, že „ťažko pracujúci úradník“ veľmi rýchlo prepol internet „so sporo odetými slečnami“ na pracovnom počítači, a až potom ma začal so znudenou tvárou „vybavovať“. A tak by som mohol pokračovať. O učiteľoch, ktorí „nikdy nezabudnu“ oslavovať narodeniny alebo meniny svojích kolegov vždy na úkor vyučovacích hodín. O robotníkoch a remeselníkoch, po ktorých vždy treba odstraňovať nedorobky alebo nedostatky. Ale však to všetko poznate. Načo sa opakovať.

Platy sú naozaj odpovedajúce súčasne vykonanej práci. Aby boli platy vyššie je nutné, aby sa každý skutočne choval ako profesional.

 

 

Myšlienky iných (ale nie ukradnuté).

22.02.2018

Aby sa niekto v živote smial, musí niekto iný v živote plakať. Každý dostane v živote svoju porciu zmrzliny, ale bohatý v lete a chudobný v zime. Najhoršie v živote je, že slušní ľudia viac »

Úbohé školstvo.

06.02.2018

K téme osemročných gymnázií sa už vyjadrilo mnoho osôb, v zmysle logiky, že do futbalu a školstva môže "hovoriť každý". Pritom je problém veľmi jednoduchý. Osemročné gymnázia sú zatiaľ viac »

Zrušenie osemročných gymnázii.

23.01.2018

Čo povedať k zrušeniu osemročných gymnázii? Mám lepší nápad. Zrušme Ministerstvo školstva. Keď nebude MŠ, tak nebudú ani takéto "racionálne nápady na zlepšenie školstva". Vidím, že viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

lukynov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 23015x
Priemerná čítanosť článkov: 959x

Autor blogu

Kategórie