Založ si blog

Platy a životná úroveň

Počúvam, že na Slovensku sa málo zarába. Ľudia vraj za veľa práce dostanu malé výplaty. Spomínajú sa skoro všetci, lekári, učitelia, robotníci, samostatní remeselníci a aj štátni zamestnanci. Nechcem to hlbšie rozoberať a ani hodnotiť teraz, ale čo tak pozrieť sa v sobotu pred hociktorým hypermarketom, koľko kúpujúcich a s akými nákupmi odchádzajú. Myslím si, že nie je problém v platoch, ale v nárokoch.

Moja známa zamestnaná na jednom ministerstve ako radová referentka, mi povedala, že sa v zamestnaní veľmi nudí, lebo nemá čo robiť a čítať časopisy alebo knihu sa jej zda drzé a boji sa, aby ju nevyhodili. Pri vybavovaní svojích vecí jednom úrade som si pri vstupe do miestnosti všimol, že „ťažko pracujúci úradník“ veľmi rýchlo prepol internet „so sporo odetými slečnami“ na pracovnom počítači, a až potom ma začal so znudenou tvárou „vybavovať“. A tak by som mohol pokračovať. O učiteľoch, ktorí „nikdy nezabudnu“ oslavovať narodeniny alebo meniny svojích kolegov vždy na úkor vyučovacích hodín. O robotníkoch a remeselníkoch, po ktorých vždy treba odstraňovať nedorobky alebo nedostatky. Ale však to všetko poznate. Načo sa opakovať.

Platy sú naozaj odpovedajúce súčasne vykonanej práci. Aby boli platy vyššie je nutné, aby sa každý skutočne choval ako profesional.

 

 

Otázky.

26.07.2018

Som skoro abstinent, len občas mávam záchvaty "Junckerovho ischiasu". Prečo sa potom smejem? Behám v maskáčoch so sekerou po lese. Som Slovenský Branec alebo Slovenský Drevorubač?

Dôchodcovia.

24.05.2018

Keď vidím tie debaty o odchode do dôchodku, teda veku odchodu do dôchodku, tak sa pýtam o čom "točia" tí politici. Veď sa iba treba pozrieť na výšku väčšiny dôchodkov a normálne zvážiť viac »

Myšlienky iných (ale nie ukradnuté).

22.02.2018

Aby sa niekto v živote smial, musí niekto iný v živote plakať. Každý dostane v živote svoju porciu zmrzliny, ale bohatý v lete a chudobný v zime. Najhoršie v živote je, že slušní ľudia viac »

trump

Trump zmiernil svoj postoj, hrozba ochromenia činnosti vlády je menšia

19.12.2018 06:35

Trump naznačil, že ustúpi od požiadavky, aby Kongres 5 miliárd na výstavbu múra na hraniciach s Mexikom.

D1 Budimír - Bidovce

VIDEOKOMENTÁR: Diaľnicu na východe postavia aj po zosuve pôdy

19.12.2018 06:00

Zosuvy pôdy na Slovensku už niekoľkokrát zmenili diaľničné plány.

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

lukynov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 31837x
Priemerná čítanosť článkov: 1225x

Autor blogu

Kategórie