Založ si blog

Školská reforma.

Hovorí sa, že do školstva a do futbalu môže hovoriť každý. Počul som veľa názorov, ktoré smerovali (teda ukazovali smer) k lepšiemu školstvu. (Jeden sa mi páčil v tom, že keď školstvo veľmi dobre fungovalo v 70-tich rokoch minulého storočia, tak musí fungovať aj teraz.)

Teraz sa reforma rieši (naozaj veľmi zúžene povedané) iba pridavaním, alebo uberaním počtu hodín nejakeho predmetu, alebo lepším platom učiteľov.

Ale reforma nie je o žiakoch, platoch alebo počtu hodín jednotlivých predmetov. Je o učiteľoch. Poznam prípad vidieckého učiteľa, ktorý učil žiakov T 602 v čase, keď sa na iných školách vyučoval Word a Excel. Zavedenie povinnej matematiky a dvoch cudzích jazykov na všetkých školách tento problém nevyrieši. Je tu aj problém, ktorý som nazval „problém riaditeľov škôl“. Niektorí riaditelia sa boja schopných učiteľov a systematicky ich likvidujú, aby náhodou ich nenahradili.

Školstvo nepotrebuje „univerzálne“ školy, ktoré vychovávajú absolventov pre úrady práce. Školstvo nepotrebuje „reformu“, potrebuje spávne nasmerovanie, aby každý typ školy „vyškolil“ svojích absolvenov na to čo potrebuje trh práce, aby sa absolventi uplatnili.

Na to sú potrební kvalitní učitelia. A tých niet. Kvalitu učiteľov, by malo riešiť ministerstvo školstva.

Preto nie je dôležite riešiť nejakú reformu, je treba riešiť podmienky práce učiteľov a ich kvalitu.

 

 

 

Dôchodcovia.

24.05.2018

Keď vidím tie debaty o odchode do dôchodku, teda veku odchodu do dôchodku, tak sa pýtam o čom "točia" tí politici. Veď sa iba treba pozrieť na výšku väčšiny dôchodkov a normálne zvážiť viac »

Myšlienky iných (ale nie ukradnuté).

22.02.2018

Aby sa niekto v živote smial, musí niekto iný v živote plakať. Každý dostane v živote svoju porciu zmrzliny, ale bohatý v lete a chudobný v zime. Najhoršie v živote je, že slušní ľudia viac »

Platy a životná úroveň

21.02.2018

Počúvam, že na Slovensku sa málo zarába. Ľudia vraj za veľa práce dostanu malé výplaty. Spomínajú sa skoro všetci, lekári, učitelia, robotníci, samostatní remeselníci a aj štátni zamestnanci. viac »

Benzín, nafta, tankovanie, pumpa

OPEC a Rusko rokujú o zvýšení ťažby ropy o milión barelov denne

25.05.2018 11:06

Saudská Arábia a Rusko rokujú o zvýšení produkcie ropy kartelu OPEC a niektorých ďalších ťažobných krajín približne o milión barelov denne.

vasiľ špirko

Špirko na disciplinárku pocestuje do Košíc

25.05.2018 10:55

Za možné porušenie mlčanlivosti sa prokurátor špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko postaví pred disciplinárnu komisiu v Košiciach.

Béla Bugár

Most-Híd nepodporí smerácky návrh na zastropovanie veku odchodu do dôchodku

25.05.2018 10:12, aktualizované: 10:35

Poslanecký klub strany Most-Híd nepodporí v parlamente návrh ústavného zákona strany Smer na zastropovanie veku odchodu do dôchodku.

Bratislava, mesto, pohlad, petrzalka, panelak, sidlisko, nehnute

Bytový zákon upraví ďalšia novela

25.05.2018 10:00

Poslanci vládneho Mostu-Híd, Peter Antal a Edita Pfundtner, predložili parlamentu ďalšiu novelu takzvaného bytového zákona z roku 1993.

lukynov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 25905x
Priemerná čítanosť článkov: 1036x

Autor blogu

Kategórie