Založ si blog

Je to vôbec prezident.

Po rozhodnutí Ústavného súdu SR vo veci nevymenovania nových sudcov Ústavného súdu prezidentom republiky, som sa sám seba pýtal, prečo ja a mne podobní ľudia sa snažia dodržovať zákony, platiť všetky poplatky, ktoré sa im vyrubia a súhrne mať svoje veci v poriadku. Prvý občan nášho štátu nie je všetkými obľúbený. Údajne ma vlastne lietadlo, ale cestuje vladným špecialom súkromne. Ide domov k manželke s celým osobným sprievodom a aj vlastným kuchárom. (To je asi úplne zadarmo?). Ma problémy, teda podľa toho čo čítam a vidím v mediach, so svojími predchadzajúcimi firmami.

Teraz keď ÚS SR vydál rozhodnutie nie, že by ho rešpektoval, ale je poslané vyjadrenie, že rozhodnutie bude preštudované a potom sa bude postupovať ďalej.

Ja by som reagoval pokornejšie. Moja reakcia, by bola, že rešpektujem rozhodnutie ÚS SR a ďalej budem postupovať v zmysle svojích kompetencií.

Ale arogancia a majetok asi zaslepujú. Pokora je neznamým pojmom. Ta sa jednoducho nenosí. Samozrejme, ale rozdavať a využívať to čo nie je priamo moje je ľahké.

Ja som vždy tvrdil, že Slovensko nemá osobnosti, ktoré by mohli byť volené (respektíve zvolené) za prezidenta. Keď nemáme osobnosti, tak nevoľme. Na jedno volebné obdobie si právomoci prezidenta môžu rozdeliť (tak ako predtým) parlament a vláda. Vo volebnom lístku by iba pribudla kolonka „nikto“.

Veď čo môže byť horšie, keď prvý občan štátu sa vyjadrí (lebo pošle vyjadenie), že on nebude rešpektovať vyjadrenie ÚS SR. Čo potom ja? Čo potom vy? Je to vhodná osobnosť? Zvolili sme si dobré?

 

 

Nie prezident. Komediant.

14.12.2017

Vždy som si myslel, že prezidentom by mal byť štátnik, osobnosť, alebo vážený politik. Slovensko ma smolu. Ani jeden prezident nenaplnil tieto kritéria. A teraz konanie našeho "prvého občana viac »

O Kiskovi.

13.12.2017

Každý, kto sa rozhodne ísť do politiky, by si mal uvedomiť, že je to ako vstúpiť do krčmy najnižšej cenovej skupiny. V takejto krčme platia vlastné pravidlá. Musí rátať s tým, že môže viac »

Školská reforma.

12.12.2017

Hovorí sa, že do školstva a do futbalu môže hovoriť každý. Počul som veľa názorov, ktoré smerovali (teda ukazovali smer) k lepšiemu školstvu. (Jeden sa mi páčil v tom, že keď školstvo viac »

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľský minister obrany trvá na tom, že za haváriou lietadla s Kaczynským bolo Rusko

14.12.2017 21:47

O Macierewiczovi sa v poľskej tlači objavujú informácie, podľa ktorých by mohol byť napojený na ruskú tajnú službu a to, akým smerom vedie vyšetrovanie, by mohlo byť len spravodajskou hrou.

Cesta, cesty, doprava, diaľnica

NDS chystá súťaže na časť obchvatu Prešova a na úsek R2 pri Mýtnej

14.12.2017 20:13

NDS plánuje vyhlásiť už skôr avizované súťaže, prvú do 29. decembra tohto roka a druhú do 31. januára 2018.

ľudia

Konšpirácie na vzostupe. Experti dvíhajú varovný prst

14.12.2017 20:00

Konšpiračnej teórii, že svet ovládajú tajné spolky, ktoré sa usilujú o totalitnú svetovládu, verí čoraz viac ľudí. Darí sa aj iným pochybným myšlienkam.

G20-GERMANY/

Nechceme tu desiatky Saakašviliov, reagoval Putin na možnú kandidatúru Navaľného

14.12.2017 19:40

"Otočte stránku a dospejte už!" odkázal ruský prezident poľskej vláde. Na otázku opozičnej novinárky, ktorá v októbri prežila pokus o atentát, odmietol odpovedať.

lukynov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 13631x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie